Футбол України 315 20 серпня, 23:47

Перший офіційний матч у «Вальядоліді» воротар національної збірної України Андрій Лунін просидів на лаві запасних.

Його нова команда при цьому домоглася чудового результату, обігравши у 1-му турі Прімери в Севільї амбіційний «Бетіс» з рахунком 2:1, а конкурент українця в рамці воріт «Вальядоліда» Жорді Масіп продемонстрував навіть дуже сильну гру.

Здавалося би, Андрій Лунін приїхав у 320-тисячне місто на північному заході Іспанії, як представник авторитетного столичного «Реала», і з таким бекграундом йому могли би й надати відразу місце в основному складі. Але не все так просто, саме ім’я «Реал» не надає індульгенції, тому виборювати місце у старті «Вальядоліда», можливо, виявиться ще складніше, ніж під час його попереднього «відрядження» до «Леганеса».

Незважаючи на те, що між Луніним та його головним конкурентом Жорді Масіпом різниця у віці рівно 10 років (20 проти 30-ти), між цими воротарями є дещо спільне. Свого часу досвідчений каталонець упродовж не одного сезону вважався третім воротарем «Барселони», і дуже хотів пробитися поближче до основної обойми, багато працював, старався, орендами трішки поїздив, але в підсумку в його активі... аж 1 офіційний поєдинок за «синьо-гранатових». А у «Вальядоліді» він нарешті розкрився і з 2017-го незмінно перший страж воріт.

Так само і Луніна називали третім голкіпером – але «Реала», і він лише розпочинає шлях, який пройшов Масіп. Звичайно, сподіваємося, що в українського воротаря все складеться по-іншому, і наш хлопець усе ж таки гратиме першу скрипку у мадридському клубі. Однак будьмо відвертими – це далеко не факт. Футбольна Іспанія – це вам не Україна, там конкуренція ого-го...

А у «Вальядоліді» зараз усе на користь Жорді Масіпа. Крім упевненої гри самого воротаря (а це підкреслила вже перша гра нового сезону), ще й варто виокремити тренерський аспект. Річ у тому, що і наставник «Вальядоліда» Серхіо Гонсалес, і голкіпер – каталонці. Більше того, перший із них головний тренер, а інший – воротар невизнаної ФІФА, УЄФА й усією іспанською футбольною спільнотою збірної Каталонії, яка, попри несприйняття Мадридом, усе ж проводить вряди-годи якісь поєдинки товариського характеру. Тож цілком природно та зрозуміло, за ким тягнутиме керманич «Вальядоліда».

Тому минулий сезон у «Леганесі», де Андрій Лунін провів усього 5 матчів, може ще за щастя видатися... Хоча, зрозуміло, жодним чином не варто зважати на всі ці обставини, а, навпаки, впрягатися до наполегливої роботи та боротьби за місце під сонцем. Ситуація може перевернутися раптово та різко. Тим більше, що вік дозволяє, а за ігрові якості українця переважно хвалять і пророкують хороше майбутнє.

«Лунін, як і інші новачки, ще не повністю розуміє схему і тактику гри нашої команди, але всі нові футболісти нам підходять, – запевнив головний тренер «Вальядоліда» Серхіо Гонсалес. – Я вже побачив, що Лунін повністю готовий до конкуренції».

Цікаво, що, на відміну від випадку з «Леганесом», цього разу в орендній угоді українського голкіпера немає пункту, який зобов'язує «Вальядолід» обов'язково випускати його на поле певну кількість матчів. Про це, відповідаючи на запитання журналістів, уже повідомив наставник «Вальядоліда». Тобто завдання Андрія ще більше ускладнюється. Тим цікавіше спостерігати, як він впорається з новим іспанським випробуванням...

Читайте нас в Telegram