Футбол України 224 14 лютого, 10:41

У нинішньому сезоні українські клуби забезпечили п’ять єврокубкових путівок для вітчизняних команд.

На рахунку України в нинішньому сезоні 35 очок (7,000 бала). «Шахтар» набрав 17 (враховуючи чотири бонуси за участь у груповому етапі Ліги чемпіонів і п'ять — за вихід до плей-офф), «Динамо» має 11,5 очка, «Зоря» — 4, «Олександрія» — 2, «Олімпік» — 0,5 (у кваліфікації за перемогу надається по очку, за нічию — 0,5).

Бельгія втратила усіх своїх представників у єврокубках. Не обійде Україну й Туреччина, навіть якщо її «Бешикташ» виграє решту матчів у Лізі чемпіонів аж до фіналу. Тому за підсумками циклу нижче восьмого місця в таблиці коефіцієнтів УЄФА, яка формує представництво на сезон-2019/2020, Україна не опуститься.

Піднятися вище синьо-жовтим також буде складно. Відставання від Португалії складає 5,282 бала, або 27 очок. «Шахтарю» й «Динамо» потрібно не просто їх здобути, а ще й сподіватися на суцільні провали «Порту», «Спортинга» і «Браги».

Із таблиці коефіцієнтів УЄФА. Топ-зона

Відзначимо, що після реформи єврокубків і сьома, і восьма, і дев'ята асоціації в таблиці коефіцієнтів УЄФА мають абсолютно однакові права в обох єврокубках. А саме — участь п’ятьох клубів: двох — у Лізі чемпіонів (один — у груповому раунді, один — у третьому кваліфікаційному) і трьох — в Лізі Європи (один — у груповому раунді, один — у третьому кваліфікаційному й один — у другому).

А от 10-та позиція втрачає певні привілеї (другий призер стартує в Лізі чемпіонів на етап раніше). Не кажучи вже про 11-ту, яка не дозволяє асоціації автоматично делегувати свій клуб до групового етапу Ліги чемпіонів.

Читайте нас в Telegram