Динамо Київ 1107 14 листопада, 22:05

Сьогодні, 14 листопада, стало відомо, що Апеляційний комітет ФФУ таки виніс рішення по апеляції футбольного клубу «Динамо». У Федерації футболу постановили відмовити киянам, залишивши рішення КДК ФФУ про технічну поразку в силі. За коментарем журналіст FootBoom звернувся до спортивного юриста Іллі Скоропашкіна.

- Чи був привід у АК ФФУ прийняти інше рішення?

- Не будучи учасником процесу, можна тільки припустити. По-перше, рішення Апеляційного комітету ФФУ було передбачуваним з високою часткою ймовірності. По-друге, воно є послідовним, враховуючи попередню позицію Контрольно-дисциплінарного комітету ФФУ та інших комітетів Федерації футболу, перш санкціонують поведінку спортивних заходів в місті, що знаходиться в зоні АТО. Припускаю, що ракурс, під яким розглядалася справа національними органами футбольного правосуддя, не дозволив їм ухвалити інше рішення.- Як зізнався глава АК ФФУ, комітет не прийняв до уваги голосування клубів УПЛ, яке проводилося напередодні. Яка взагалі юридична вага такого голосування для дисциплінарних органів?

- Оскільки інші клуби УПЛ, крім «Динамо» і «Маріуполя», не є учасниками даного конфлікту, АК не був зобов'язаний враховувати їхню думку. Це право комітету, а не обов'язок. Зрозуміло, що думка клубів не було врахована, тому як було прийнято рішення, протилежне їх думці. Я вважаю, що позиція клубів УПЛ відіграє важливе значення в справі, тому як демонструє ставлення незалежних суб'єктів футболу до конфлікту і показує простий і конструктивний метод його дозволу. Думаю, що на міжнародному рівні ця позиція буде прийнята до уваги.- Припустимо, «Динамо» вирішується на апеляцію. Які шанси у киян все ж уникнути в Спортивному арбітражному суді технічної поразки?

- Шанси досить високі. Суперечка буде розглянуто всебічно, з урахуванням офіційної позиції правоохоронних органів і силових структур. Важливе значення матиме той факт, що вони рекомендували не проводити матч саме напередодні дня Незалежності України, коли відбувається загострення обстановки в зоні АТО. Тому, повторну пропозицію «Динамо» все ж провести цей матч, ще і підтримане іншими клубами УПЛ, є вагомим аргументом на користь киян. Амбіційна відмова «Маріуполя» була прогнозованою. Але цей хід з боку «Динамо» був дуже правильний і грамотний.- Скільки часу може зайняти апеляція в Лозанні? Раптом, при подачі киянами в КАС, арбітраж не встигне винести рішення до початку другого етапу чемпіонату. Які можуть бути юридичні наслідки?

- Відомо, що суперечки в Лозанні розглядають не квапливо. Проте, регламентом КАС передбачена можливість поведінки прискореної процедури розгляду спорів, якщо це необхідно. Останній тур першого кола змагань, результати якого будуть мати вирішальне значення для подальшого розподілу команд на дві групи, запланований тільки на 3 березня 2018 року. Думаю, що до цього моменту все буде вирішено.


Читайте нас в Telegram