36

32

25

22

22

20

20

15

15

14

14

12

17/07/2017 11:45
Переглядів: 734

Ультрас «Динамо» кидали навіть телефони. Глава УПЛ: «Немає закону, який забороняє їм вхід на стадіон»

Перед матчем глава УПЛ Володимир Генінсон запевняв: «Ми знаємо, хто і на яке місце купив квиток. Ця людина буде нести відповідальність». Але після гри тон його висловлювань дещо змінився.

- Служба безпеки «Шахтаря» («гірники» виступали в якості номінальних господарів. - Авт.) ідентифікувала всіх, хто вибігав після матчу на поле. Але, на жаль, зараз немає такого закону, на підставі якого ми або клуби змогли б заблокувати доступ цим людям на стадіон, - сказав «Сегодня» бос УПЛ. - Можу лише сподіватися, що «Динамо» проведе серйозну роботу зі своїми вболівальниками і вже сам клуб прийме рішення, що далі робити з цими людьми. Прикро, що купка неадекватів, яка намагалася зірвати свято, компрометує всіх динамівських уболівальників. До того ж на грі було багато дітей. Вони бачать, що відбувається, і потім на цьому ростуть. І чого ми потім від них можемо чекати?

- Кількість фаєрів і петард обчислювалася сотнями. Як можна пронести на стадіон стільки піротехніки при наявності особистого огляду?

- Як правило, ультрас працюють в контакті з кимось із співробітників арени, і всі їхні «іграшки» потрапляють на стадіон заздалегідь. Ми це все знаємо, але розуміння, як із цим боротися, поки немає.

- Крім петард, динамівські ультрас на поле кинули кілька бананів, а це вже пахне расизмом...

- Такий факт мав місце. Але наскільки ми зрозуміли з повторів, банани кинули разом з фаєрами в сторону Степаненка, а не когось із бразильців. Думаю, в даному випадку динамівські вболівальники просто кидали все, що було під рукою. Після матчу ми навіть знайшли два викинутих на поле мобільні телефони. Ну якщо людям не шкода...

- Вам не здається, що питання повернення поліції на стадіони стає все більш актуальним?

- Я не прихильник повернення поліції. Є європейська конвенція, яка повинна бути ратифікована найближчим часом в Україні. Вона дасть відповіді на існуючі зараз питання: як із цим боротися і як карати порушників. Провідні футбольні країни Європи вже давно прийшли до розуміння цього, тому і була написана одна єдина конвенція для всіх. Глава ФФУ Андрій Павелко працює зараз над тим, щоб вона була ратифікована якомога швидше, щоб припинити всі заворушення на трибунах.

Читайте також: