19/06/2017 10:46
Переглядів: 440

Герой футбольного дня. Максим Каленчук

Про потенційного новачка «Олександрії» Максима Каленчука.

За грою у весняній частині чемпіонату України «Олександрія» не довела свого права на участь у Лізі Європи. Точніше, результат команда здобула, проте залишила чимало запитань щодо своєї спроможності гідно виступити на міжнародній арені.

З іншого боку, труднощі переживають усі команди. Варто оцінювати готовність боротися з кризою і її наслідками, готовність якнайшвидше перервати чорну смугу. «Олександрія» прагне кращого. Активна трансферна політика – тому підтвердження.

До табору олександрійців, які розпочали підготовку до нового сезону, уже приєдналися троє екс-футболістів «Зірки» Андрій Бацула, Артем Сітало та Артем Щедрий. В «Олександрії» перебуває і екс-воротар «Сталі» Юрій Паньків. А вчора Володимир Шаран повідомив про домовленість, яка існує з капітаном «Сталі» Максимом Каленчуком. Дуже ймовірно, що цей футболіст також поповнить ряди одного з представників України у Лізі Європи.

Максим Каленчук (Сталь)

«Сталь» дихає на ладан, тож футболісти кам'янської команди шукають першої-кращої можливості працевлаштуватися. Хоча «Олександрію» для Каленчука неправильно називати «першою ліпшою». Варіант для продовження кар'єри – цілком гідний. У порівняні зі «Сталлю» – крок вперед.

Для «Олександрії» Каленчук також повинен стати у нагоді. Максим – доволі ефективний футболіст, спрямований на руйнування у центрі поля. Так, в минулому чемпіонату Каленчук став одним з найліпших гравців за кількістю проведених єдиноборств (18 за матч, відсоток виграних – 48), за кількістю відборів (майже чотири за матч), за кількістю перехоплень (в тому числі на чужій половині поля), за кількістю зароблених фолів. А за кількістю підборів на чужій половині поля Каленчук входить до п'ятірки найліпших футболістів минулого чемпіонату України (8 за матч, 3,3 – на чужій половині поля).

Важливою є робота Максима і на створення. Один гол, п'ять гольових передач і 55 ключових пасів за чемпіонат – гідні показники. З ними можна боротися за основу «Олександрії». Звісно, у центрі поля Володимир Шаран має Запорожана, Банаду, Огірю, трохи вище – Грицука (по ситуації там можуть зіграти ще деякі футболісти). Проте до ефективності опорних і центральних півзахисників «Олександрії» за підсумком минулого чемпіонату є запитання.

З іншого боку, «Олександрія» – команда, до гри якої не так легко пристосуватися. Дехто з останніх новачків команди у ній так і не прижився – Чантурішвілі і Прийомов (хоча в нього ще є час) яскраві тому підтвердження. Але це не означає, що не потрібно пробувати.

Трохи більше місяця залишилося до старту «Олександрії» у Лізі Європи. За цей час Володимир Шаран спробує адаптувати новачків до своїх вимог.

Читайте першими новини про світовий футбол на каналі 1927 у Telegram
Джерело: ua-football.comЧитайте також: